Kādas ziemas riepas vajadzētu izvēlēties?


Lai noteiktu, kuras ziemas riepas ir labākās - jums ir jāzina jūsu braukšanas stils un braukšanas apstākļi. Nav ziemas riepas, kuras būtu labākas par citām pilnīgi visās kategorijās.


Labākās ziemas riepas jums ir tās, kas atbilst visvairāk jūsu nepieciešamībai.


Tomēr vispārēji, labākās ziemas riepas ir riepas, kas ir tehnoloģiski vispilnīgākās un nosaka nākotnes attīstības tendences visai ziemas riepu industrijai kopumā. Būtībā tās ir Premium klases riepas, kurās parasti tiek pirmajās ieviestas visas inovācijas.


Labākās ziemas riepas norāda virzienu, kurā visa riepu industrija dodas


Uz kurieni mērķē ziemas riepas, ko ražotāji vēlas sasniegt? Ja apskatāmies pēdējos gados iznākušos ziemas riepu modeļus, redzam tendenci uz kuru tiecas ražotāji – riepām jāspēj būt perfektām, jebkuros ceļa seguma apstākļos. Vienkāršāk sakot   - riepai ir jābūt universālai.


Tomēr grūti ir vizualizēt ideālās nākotnes ziemas riepas, kas derētu visur un visiem. Eiropā vien klimatiskie apstākļi ļoti atšķiras, tādēļ vienā vietā būs piemērotākas vienas riepas un citā vietā citas. Viennozīmīgi ideālas ziemas riepas Skandināvijā atšķirsies no ideālām ziemas riepām Vācijā. Inovācijas un tehnoloģijas katrām riepām atšķirsies, tāpat kā atšķiras to lietošanas apstākļi.

 

 

Varam droši iedalīt riepas, kas domātas ziemai – vissezonas riepas un ziemas riepas


Ziemas riepas ir paredzētas klimatiskajiem apstākļiem, kādi valda Skandināvijā un Austrumeiropā, tostarp – Latvijā. Lietošanai šeit vienmēr būs labākas ziemas riepas ar norādītu kustības virzienu, un lielākās inovācijas tiks piedāvātas to saķerē uz ledainiem ceļiem. Katrā ziņā nākotnē mazināsies riepu ar radzēm lietošana, jo riepas bez radzēm spēs nodrošināt tādu pašu saķeri. Jau tagad daudz kur attiecībā uz radzēm ir ieviesti aizliegumi, saprotot to slikto ietekmi uz asfalta segumu.


Vietās, kur ziemas ir maigākas, ziemas riepām ir citas prioritātes, tādās vietās vairāk var tikt lietotas vissezonas riepas. Tās parasti tiek ražotas ar asimetrisku protektora rakstu, un varam nākotnē sagaidīt, ka arī šo riepu sektorā būs daudz tehnoloģiski jauninājumi. Ražotāji aizvien mēģina savienot drošu braukšanu ar labu izpildījumu uz ceļa. Tāpat ražotāji viennozīmīgi centīsies ziemas riepām  samazināt trokšņu līmeni un rites pretestību, tādejādi panākot lielāku degvielas ekonomiju.


« Atpakaļ

- Rekomendējam

 Ultra Grip UG 9 MS 205/55 R16

GOODYEAR Ultra Grip UG 9 MS

205 / 55 R16 91H

EUR 98.50

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 195/65 R15

YOKOHAMA W.DRIVE V905

195 / 65 R15 91T

EUR 53.60

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 205/55 R16

YOKOHAMA W.DRIVE V905

205 / 55 R16 91T

EUR 83.40

Pievienot grozam
 I*CEPT RS2 W452  RANT 205/55 R16

HANKOOK I*CEPT RS2 W452 RANT

205 / 55 R16 91H

EUR 78.60

Pievienot grozam

Pirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredītiPirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredīti Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikaliAkcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos