Tehnoloģija ir vissvarīgākā.


Riepu ražotāju arsenālā ir lielas zinātnieku un ekspertu komandas, kas pēta un attīsta produktus, ko mēs vēl tikai ieraudzīsim nākotnē. Riepu ražotāji zina, ja trūks progresa, tad ilgtermiņā tas nozīmē klientu trūkumu un līdz ar to arī ienākumu samazināšanos. Tieši tāpēc tiek pilnveidoti esošie un veidoti aizvien jauni tehnoloģiski aizvien pilnīgāki produkti.


Riepu industrijas vēsturē ir bijuši produkti, kas pilnībā ir mainījuši visu riepu tirgu, piemēram, pirmās ziemas riepas, ko sāka ražot Nokian 20.gs 30-tajos gados.


Tehnoloģiskie risinājumi, kas uz doto brīdi tiek pielietoti ziemas riepās.


Inovatīvi tehniskie risinājumi regulāri tiek ieviesti ziemas riepu ražošanā. Tiem ir liela ietekme uz riepu vispārējiem rādītājiem, un īpašībām, ko nodrošina riepa. Ja riepa spēs nodrošinā teicamu izpildījumu auto vadītāju acīs, ražotāja panākumi tad ir nodrošināti.


Gumijas sastāvs


Vadošie ražotāji izmanto savienojumus uz silīcija dioksīda bāzes, kas nodrošina optimālu riepas izpildījumu. Dažādiem ražotājiem šo savienojumu formulas ir ļoti dažādas. Piemēram,  Nokian savos ejošākajos produktos, kā riepas Nokian WR G2 un riepas Nokian Hakkapalitta, lieto gumiju ar rapšu – silīcija dioksīda bāzes sajaukumu, kur ir pievienota rapšu eļļa, un tas nodrošina ļoti labus rezultātus uz slapja ceļa seguma.


Michelin izmanto Helio savienojumus savās Alipin ziemas riepās. Šis savienojums satur saulespuķu eļļu. Šis savienojums nodrošina teicamu saķeri uz slapja un sniegota ceļa seguma.


Protektora raksts, rievas un lameles


Protektora rievas, protektora raksts, iegriezumi, lameles ir ļoti nozīmīgi ziemas riepām, tas viss kopumā nodrošina riepu stabilitāti un saķeri ar ceļu. Tikai pateicoties ziemas riepu kopējam protektora dizainam, tās spēj nodrošināt tik labu sniegumu sniegota un ledaina ceļa apstākļos.


Michelin ir izveidojis – StabiliGrip protektora lameles (sīkos iegriezumus protektora gumijā). Tajās ir kombinētas divu veidu tehnoloģijas. Pirmā ir – tās ir pašfiksējošas daudzvirzienu lameles, kas nodrošina lielisku saķeri uz ledaina ceļa. Otrā ir – riepās tiek izmantotas arī īpašas protektora krokas, kas nodrošina protektora stabilitāti, kamēr formu mainošas lameles nodrošina stabilitāti arī pie liela ātruma.


Nokian WR G2 riepas ir aprīkotas ar Wipe Sipes lamelēm. Centrālā protektora daļa satur trīsdimensionālas, pašfiksējošas lameles. Tās ir līdzīgas kā izmanto Michelin un nodrošina gan garenisku, gan sānisku stabilitāti.


Nokian ziemas riepas Hakkapeliitta R, ir aprīkotas ar patentētām Pump Sipes (Pumpju jeb sūkļu lamelēm), to darbības princips ir līdzīgs sūklim jeb pumpim. Kamēr protektors atrodas slapjumā, tās uzsūc sevī ūdeni, tiklīdz protektors ir ārpus slapjuma tās atbrīvo protektorā uzkrāto ūdeni.


Goodyear riepas savos modeļos - UltraGrip Performance 2 un Ultra Grip 7+ izmanto 3D-BIS wafer-shaped lameles. Tās nodrošina lielisku saķeri un satur stingru protektoru. Goodyear riepu modelim UltraGrip Performance ir arī zig zaga veida lameles, kas ļoti labi sevi pierādījušas tieši uz blietēta sniega seguma.


Arī Dunlop savās riepās izmanto trīsdimensionālas lameles. Braucot pa ledainu ceļu tās atverās un braucot lielā ātrumā pa sausu ceļu tās noslēdzās. Dunlop ziemas riepas - SP Winter Sport 3D ir aprīkotas ar divu citu veidu lamelēm un sadala riepu zonās, kur katrā ir cita veida lameles ar citām funkcijām.


Varētu likties, ka visu šo ražotāju piedāvājumi ir ļoti līdzīgi, tomēr katrs no tiem ir inovatīvs savā specifikā.


Galvenais, ka mēs varam redzēt ziemas riepu straujo evolūciju.

 Nokian pirmie sāka ražot ziemas riepas


« Atpakaļ

- Rekomendējam

 I*CEPT RS2 W452  RANT 205/55 R16

HANKOOK I*CEPT RS2 W452 RANT

205 / 55 R16 91H

EUR 78.60

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 195/65 R15

YOKOHAMA W.DRIVE V905

195 / 65 R15 91T

EUR 53.60

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 205/55 R16

YOKOHAMA W.DRIVE V905

205 / 55 R16 91T

EUR 83.40

Pievienot grozam
 Ultra Grip UG 9 MS 205/55 R16

GOODYEAR Ultra Grip UG 9 MS

205 / 55 R16 91H

EUR 98.50

Pievienot grozam

Pirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredītiPirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredīti Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikaliAkcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos