ADAC riepu tests 225/45 R17 - ziemas riepas. Ziemas riepu sniegums uz slapja ceļa seguma tiek uzskatīts par visnozīmīgāko. Tas kopumā dod 30% no visa vērtējuma, tā kā ceļa segums bieži vien ir klāts ar slapju sniega un sāls pļuru, tad šis riepas sniegums tiek uzskatīts par ļoti nozīmīgu kopvērtējuma veidošanā. Ziemas riepas tiek testētas uz slapja ceļa seguma - mērot bremzēšanas ceļa garumu uz betona un asfalta seguma, tiek testēta riepu akvaplanēšana, to paklausība stūrei, ērtums, komforts utt. Riepu sniegums uz sniegota ceļa seguma deva kopumā 20% no kopvērtējuma, riepu sniegums uz sausa ceļa seguma deva 15 % no kopvērtējuma. 10% no kopvērtējuma deva riepu nodilumizturība, ietekme uz automašīnas degvielas patēriņu un to sniegums uz apledojuša ceļa. Un visbeidzot atlikušos 5% no kopvērtējuma deva riepu trokšņu līmenis (gan iekšējais - salona, gan ārējais).


Šo ziemas riepu testu rezultāti


Sekojošas riepas tika novērtētas visaugstāk – ziemas riepas Michelin Alpin A4, ziemas riepas Continental WinterContact TS830P un ziemas riepas Dunlop SP Winter Sport 3D. Michelin Alpin A4 uzrādīja ļoti labu sniegumu uz mitra ceļa seguma, kā arī tām ir ļoti liela nodilumizturība. Continental WinterContact
TS830P riepas savukārt bija nepārspējamas uz sniegota ceļa seguma. Visas trīs uzvarētājas ir ļoti universālas riepas, un tām nav nekādi slēpti defekti vai proporcionāli daudz sliktāks sniegums kadā no atsevišķām kategorijām. Tālāk septiņi no testētajiem riepu modeļiem ieguva apmierinošu atzīmi (skatīt tabulā - kuri modeļi), viens riepu modelis saņēma gandrīz apmierinošu atzīmi un divi riepu modeļi tika izbrāķēti – abi ķīniešu ražojuma, jo tiem bija vienkārši katastrofāls sniegums un šīs riepas tika atzītas par satiksmei nederīgām un pat bīstamām. To bremzēšanas distance uz slapja ceļa seguma (pie 100km/h) bija 22m garāka, kā labākajām riepām. Šāds attālums var būt izšķirošs nestandarta situācijās, kas var rasties uz ceļa, ar šādu riepu sneigumu avārijas situācijas zināmos gadījumos var būt neizbēgamas.


Svarīgi -
Salīdzinot riepas, ņemiet vērā sekojošo, jo tām ir zemāka kopējā atzīmē, jo tas ir labāk. Riepas ar zemāko atzīmi (punktu skaitu) ir ADAC visrekomendētākās, gan kādā atsevišķā kategorijā, gan arī kopumā. Kā arī, ADAC eksperti sāk pāriet uz citu vērtējumu sistēmu. Iepriekš, kad tie vērtēja riepas, tie vērtēja sekojoši – augsti rekomendētas, rekomendētas, daļēji rekomendētas utt., tagad ADAC sāk pielietot vērtējumus – ļoti labi, labi, apmierinoši utt. Vērtējums – labi ir pielīdzināms agrākajam visaugstākajam vērtējumam – augsti rekomendētas. Klāt nācis ir vērtējums ļoti labi, kuru paredzēts piešķirt riepām ar praktiski ideālu sniegumu visās kategorijās. 


« Atpakaļ

- Rekomendējam

 I*CEPT RS2 W452  RANT 205/55 R16

HANKOOK I*CEPT RS2 W452 RANT

205 / 55 R16 91H

EUR 78.60

Pievienot grozam
 Ultra Grip UG 9 MS 205/55 R16

GOODYEAR Ultra Grip UG 9 MS

205 / 55 R16 91H

EUR 98.50

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 205/55 R16

YOKOHAMA W.DRIVE V905

205 / 55 R16 91T

EUR 83.40

Pievienot grozam
 W.DRIVE V905 195/65 R15

YOKOHAMA W.DRIVE V905

195 / 65 R15 91T

EUR 53.60

Pievienot grozam

Pirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredītiPirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredīti Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikaliAkcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos
Atvainojamies, šobrīd i-veikals NESTRĀDĀ * I-veikals tiek PĀRDOTS, interesentiem zvanīt +371 23 66 99 99 *